اخبار استان

بیش از 173 هکتار از مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست کردستان دچار حریق شده است

بیش از 173 هکتار از مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست کردستان دچار حریق شده است

از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 173 هکتار از مناطق چهارگانه تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان کردستان دچار آتش سوزی شده است.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست کردستان؛ سرپرست فرمانده یگان حفاظت این اداره در جلسه تخصصی در رابطه با هماهنگی و همکاری با یگان حفاظت راه و شهرسازی استان کردستان در خصوص آتش سوزی و اطفای حریق در مراتع و منابع طبیعی استان گفت: متاسفانه از ابتدای سال تا کنون 11 فقره آتش سوزی با وسعت 173 هکتار در مناطق چهارگانه تحت مدیریت حفاظت محیط زیست کردستان رخ داده است.
زانیار نازدار تصریح کرد: بارش های دو سال اخیر و پوشش مناسب گیاهی در منطقه  ازدیاد آتش سوزی ها را به صورت طبیعی و انسانی به دنبال داشته است.
وی افزود: موضوع کنترل آتش سوزی ها  کاری جمعی و همگانی است که نیاز به اعتبارات ویژه و تامین تجهیزات بروز را برای اطفای حریق و استقرار آن در مناطق حساس می طلبد.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان نیز با تأکید بر مطالب یاد شده، گفت: امسال سال دشوار و خطرناکی در رابطه با آتش سوزی مراتع و جنگل های استان با توجه به بارش های این مدت در پیش رو داریم.
سرهنگ بهروز مهری خاطرنشان کرد: جنگل های مریوان و سروآباد از حساس ترین مناطق مستعد آتش سوزی استان به شمار می آید و باید با یک همت جمعی از سوی مسئولان، مردم و دوستداران طبیعت و محیط زیست در جلوگیری و اطفای حریق در استان اقدام شود.

 
بيشتر
سال جهش تولید گرامی باد