اخبار برگزیده

بازگشت مجدد دو پرنده شکاری به کرانه آسمان و طبیعت دیواندره

بازگشت مجدد دو پرنده شکاری به کرانه آسمان و طبیعت دیواندره

دو پرنده شکاری که توسط دوستداران حیات وحش به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دیواندره تحویل داده شده بودند پس از یک هفته تغذیه، تیمار و اطمینان از صحت، سلامتی و توانایی پرواز و کسب بهبودی به دامان طبیعت بازگردانده شدند.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست کردستان؛ رییس اداره دیواندره گفت: یک بهله عقاب طلایی و یک بهله سارگپه توسط دوستداران محیط زیست به این اداره تحویل داده شدند و  در اقدام اولیه بررسی جسمی و بالینی انجام شد.
مسعود عسکری ادامه داد: این دو پرنده شکاری به مدت یک هفته تغذیه، تیمار و اطمینان از صحت، سلامتی و توانایی پرواز و کسب بهبودی توسط محیط بانان در مناطق و زیستگاه  مناسب رها سازی شدند.
منطقه چل چمه و سارال با 97 هزار هکتار وسعت طی مصوبه شماره 448 شورای عالی حفاظت محیط زیست، در سال گذشته به عنوان منطقه حفاظت شده ارتقاء یافت و در حد فاصل بین شهرستان های دیواندره، مریوان و سقز  قرار دارد و جزو مناطق بکر، زیبا و مهم با پوشش گیاهی غنی و تنوع زیستی مناسب جانوری  است که گونه های منحصر به فرد جانوری همچون خرس قهوه ای، سیاه گوش، پلنگ و عقاب طلایی و همچنین زیستگاه قدیمی پرنده نادر و زیبای میش مرغ بوده است.

 
بيشتر
سال جهش تولید گرامی باد