اخبار استان

.

آغاز آموزش جوامع بومی و محلی ساکنان منطقه حفاظت شده چهل چشمه و سارال دیواندره

به منظور آشنائی عموم مردم و به ویژه جوامع بومی و محلی ساکن و حاشیه منطقه حفاظت شده چهل چشمه و سارال دیواندره با ویژگی ها و خصوصیات مناطق حفاظت شده، برنامه های اطلاع رسانی و آموزشی توسط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دیواندره برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان، رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان دیواندره خبرداد: محیط بانان یگان حفاظت در راستای توانمند سازی و استفاده از ظرفیت مشارکت جوامع محلی در حل مشکلات زیست محیطی،شهرستان دیواندره اقدام به برگزاری کارگاههای آموزشی در سطح روستاهای شهرستان نمودند.
مسعود عسگری افزود: در این کلاسها که در روستاهای حاشیه و داخل منطقه حفاظت شده چهل چشمه و سارال  در بخش کرفتو برگزار شد با حضور روستائیان حاضر در محل آموزش، بحث و تبادل نظر درباره راهکارهای مناسب جهت جلوگیری از تخریب محیط زیست و حفاظت از گونه های جانوری حیات وحش تشریح شد.
 منطقه چهل چشمه و سارال با مساحتی در حدود 97 هزار هکتار در حد فاصل شهرستان های سقز، مریوان و دیواندره واقع شده است و به دلیل یکپارچگی زیستگاه و وجود گونه های جانوری متنوع نظیر خرس قهوه ای، گربه وحشی و پلنگ به عنوان پنجمین منطقه حفاظت شده استان کردستان، به تصویب شورای عالی حفاظت محیط زیست رسید.


 
بيشتر
سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین گرامی باد