اخبار استان

استقبال جوامع محلی سقز از طرح یک ساعت با محیط بان

استقبال جوامع محلی سقز از طرح یک ساعت با محیط بان

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سقز گفت: طرح آموزشی یک ساعت با محیط بان در روستاهای واقع در منطقه حفاظت شده عبدالرزاق با حفظ شیوه نامه های بهداشتی انجام شد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست کردستان؛ بهزاد شریفی افزود: هدف از اجرای این طرح افزایش سطح آگاهی، ترویج فرهنگ زیست محیطی جوانان و جلب مشارکت مسئولانه آن‌ها برای حفاظت از محیط زیست است و به منظور ایجاد حس مسئولیت، عشق به طبیعت و تسهیل مسأله ی حفاظت در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.
وی ادامه داد: در این برنامه، آموزش هایی همچون آشنایی با شغل محیط بانی، معرفی تنوع زیستی و گونه های شاخص گیاهی و جانوری منطقه و نحوه حفاظت از آنان به اهالی روستاها ارائه شد.
وی تصریح کرد: محیط بانان پاسگاه سولاکان در خصوص جمع آوری زباله و مدیریت پسماند، آگاهی بخشی در خصوص زیستگاه های حیات وحش منطقه، اثرات زیان بار تخریب زیستگاه آنان و از بین بردن گیاهان مرتعی به اهالی آموزش دادند.
آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در جوامع انسانی موضوع با اهمیتی است که موجب افزایش سطح معلومات و بالطبع شفافیت مسائل و امورات و شیوه صحیح برخورد با آنها در زندگی روزمره می شود؛یکی از مهمترین راه های کسب این مهم، انجام برنامه های آموزشی و تداوم آن است؛ لذا دوستداران، حامیان و متخصصان محیط زیست می توانند با مشارکت و مساعدت خود به عنوان بزرگترین عامل اثرگذار، نقش مهمی در این مورد ایفا می کنند.

 
بيشتر
سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها گرامی باد