اخبار استان

رها سازی یک بطانه سنجاب در زیستگاههای شهرستان مریوان

رها سازی یک بطانه سنجاب در زیستگاههای شهرستان مریوان

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان گفت: تعداد یک بطانه سنجاب که توسط کودک دوستدار محیط زیست به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان تحویل شده بود، در زیستگاه مناسب خود، رهاسازی شد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست کردستان، ابراهیم همت بلند  تصریح کرد:  معمولاً حیوانات وحشی تحویل داده شده به محیط زیست، زخمی، بیمار یا دارای ضعف عمومی هستند و پس از بررسی بالینی، تیمار، تغدیه و پس از اطمینان از سلامتی و بازیابی توان ادامه زیستن در طبیعت، به زیستگاههای خود بازگردانده می شوند.
وی با تشکر و قدردانی از تفکر و دیدگاه زیست محیطی این کودک و خانواده وی خاطر نشان کرد: این اولین بار نیست که یک دوستدار محیط زیست با هزینه شخصی در حفظ و نگهداشت حیات وحش در استان کوشش و تلاش کرده است بلکه بارها این حرکت فرهنگی تکرار شده است و خوشبختانه مردم همیشه از فرهنگ والای حمایت زیست محیطی و مهربانی با طبیعت شهره بوده اند و هر روز به تعداد دوستداران و همیاران محیط زیست در استان افزوده می شود.
 سنجاب ها معمولاً در جنگل ها زندگی می کنند و با مخفی کردن بذر درختان بلوط یکی از پستانداران بسیار مفید برای شروع زادآوری، ادامه حیات و پایداری درختان جنگل های بلوط زاگرس هستند.

 
بيشتر
سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها گرامی باد