اخبار استان

برگزاری جلسه اقدامات پیشگیری از آتش سوزی و حفاظت از منابع آبی در شهرستان بیجار

برگزاری جلسه اقدامات پیشگیری از آتش سوزی و حفاظت از منابع آبی در شهرستان بیجار

با توجه به کاهش چشمگیر بارندگی در سطح شهرستان و کاهش منابع آبی جلسه بحرانی با همکاری اداره حفاظت محیط زیست و فرمانداری بیجار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست بیجار اظهارکرد: جلسه با حضور فرماندار، بخشدار، ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری، آتش نشانی، امور آب، پلیس راهور، جهادکشاورزی، راهداری، هلال احمر و اورژانس به منظور پیشگیری از آتش سوزی و حفاظت از منابع آبی تشکیل شد.
هدایت زاده مشارکت همگانی را در زمره مسایل مهم آموزش و ترویج فرهنگ عمومی در بحث کنترل آتش سوزی دانست و از همکاری مدیریت بحران شهرستان، اداره منابع طبیعی، آتش نشانی، محیط زیست، با دهیاران جهت آموزش جامعه هدف خبر داد و به نقش اهالی منطقه جهت مهار حریق اشاره کرد.
ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار از اهمیت بسیار بالای مراتع در سطح شهرستان خصوصاً منطقه حفاظت شده مطالبی بیان کرد و دستگاههای ذیربط را جهت مهار آتش سوزی دعوت به همکاری کرد.
در ادامه رئیس اداره آتش نشانی نیز بر همکاری همه جانبه در بحث آتش نشانی با ارگان های مرتبط خبر داد.
در پایان رییس اداره منابع آب از جدیت آن اداره به بحث نظارت و پایش منابع آبی پرداخت و اشاره نمود با توجه به خشکسالی اخیر اکیپهای کنترل در حاشیه رودخانه های حفاظت شده به صورت هفتگی گشت و پایش منابع آبی را انجام خواهند داد .

 
بيشتر
سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها گرامی باد