اخبار استان

کلبه های کمین و اطراق شکارچیان درمنطقه شکار ممنوع سروآباد تخریب شد

کلبه های کمین و اطراق شکارچیان درمنطقه شکار ممنوع سروآباد تخریب شد

با پیگیری یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سروآباد و گزارش واصله از همیاران محیط زیست در منطقه شکار ممنوع «کره میانه» چند کلبه غیر مجاز در سروآباد تخریب شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سروآبادگفت:  در پی گزارش  واصله از ناحیه همیاران،  نیروهای یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سروآباد ، چند کلبه شکار متخلفین را در ارتفاعات منطقه شکار ممنوع "کره میانه" سروآباد تخریب کردند.
 مسعود محمودی افزود: همکاران پس از پایش چندین ساعته  منطقه و برخورد با چندین مخفیگاه، شکارچی را مشاهده نکردند  لیکن در ادامه مأموریت همه کلبه های شکارچیان را تخریب و به آتش کشیدند.
کلبه ی ساخته شده شکارچیان در زبان محلی «کولیت» نام دارد و شکارچیان سودجو از این کولیت ها به عنوان نوعی سنگر برای کشتار حیات وحش بویژه پرندگان استفاده می کنند که  غیر قانونی و غیر اخلاقی بوده و ضروری است که با عاملان این کولیت ها بشدت برخورد شود؛ به همین خاطر از عموم مردم فهیم و آگاه درخواست می شود با مشارکت خود در حفظ و صیانت از محیط زیست و جانداران، اداره کل حفاظت  محیط زیست را در جریان تخریب، شکار غیر مجاز و هرگونه ملازمه با محیط زیست  و امنیت وحوش با شماره آنلاین 1540 قراردهند.

 
بيشتر
سال جهش تولید گرامی باد