اخبار استان

سارگپه زخمی بعد از ۶۰ روز مداوا در کوهستان کردستان رهاسازی شد

سارگپه زخمی بعد از ۶۰ روز مداوا در کوهستان کردستان رهاسازی شد

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش حفاظت محیط زیست کردستان از رها سازی یک قطعه پرنده شکاری سارگپه پا بلند بعد از ۶۰ روز تیمار، پرستاری و مداوا خبرداد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست کردستان؛ حیدر ویسی در گفت و گو با خبرنگار فارس گفت: این جوجه سارگپه از ناحیه پای چپ مصدوم شده  بود که به یکی از شهروندان حامی محیط زیست واگذار شد.
به گفته وی این حامی محیط زیست به نام« محمد فرهودی» این جوجه سارگپه ناتوان که از ناحیه پا مصدوم شده بود بعد از ویزیت دامپزشک و تجویز دارو در خانه باغ در فضای باز با تعذیه سه وعده گوشت قرمز و سفید نگهداری می کرد تا اینکه جوجه سارگپه مداوا و آماده پرواز شد.
وی با اشاره به رها سازی این سارگپه مصدوم مداوا شده در دامن طبیعت اظهار داشت: سارگپه از راسته شاهین سانان و خانواده قوشیان در مناطق کوهستانی کردستان است.
وی با اعلام اینکه سارگپه پرنده کوچکتر از عقاب است؛ افزود: این پرنده شکاری از حیوانات کوچک نظیر خرگوش و پرندگان کوچک تر تعذیه و نقش مهمی در کنترل جوندگان در طبیعت دارد.
ویسی با تاکید بر اینکه سارگپه قلمرو طلب و اغلب تک همسر است، افزود: این پرنده تا پایان عمر همسرش با او می ماند و این ویژگی در پرندگان شکاری ایران کم پیش می آید.

 
بيشتر
سال جهش تولید گرامی باد