اخبار برگزیده

آموزش روستاییان منطقه حفاظت شده بدر و پریشان به مناسبت روز ملی روستا

آموزش روستاییان منطقه حفاظت شده بدر و پریشان به مناسبت روز ملی روستا

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قروه از اجرای برنامه آموزشی روستاییان منطقه حفاظت شده بدر و پریشان به مناسبت روز روستا خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کردستان، توفیق زارعی گفت:  درراستای آشنایی افراد با مفاهیم شناخت محیط زیست و اهمیت محیط زیست، وضعیت کنونی محیط زیست و نحوه مدیریت پسماندها، فاضلاب، پساب و مصرف کود و سموم شیمیایی و توسعه پایدار و کشاورزی پایدار و راههای جلوگیری از ایجاد آلودگی ها و چگونگی استفاده درست از آب و جلوگیری از هدر رفتن آن و تنوع زیستی و گونه های جانوری و گیاهی منطقه، آموزش های لازم  به مردم روستای میهم سفلی ارائه شد.
وی افزود: شناخت محیط زیست و توسعه پایدار، نقش بانوان به عنوان مربی فرزندانشان و اعضای خانواده از لحاظ اقتصادی و فرهنگی و ارتباط آن با محیط زیست، اهمیت آب،خاک، هوا و شناخت حیات وحش و تنوع زیستی منطقه از دیگر موارد مطرح شده بود.
منطقه حفاظت شده بدر و پریشان با 43 هکتار مساحت، در فاصله 12 کیلومتری جنوب شهر قروه قرار دارد این منطقه کوهستانی شامل کوههای صخره ای ، دره های کم عمق و تپه ماهورها و ارتفاعات به هم پیوسته می باشد.
این منطقه زیستگاه گونه های مهمی مانند کل و بز است از دیگر گونه های جانوری حاضر می توان از روباه، گرگ شغال، گراز، لاک پشت و غیره نام برد.

 
بيشتر
سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها گرامی باد