اخبار برگزیده

تجهیز  اداره کل و  پاسگاه های محیط بانی استان کردستان به سیستم برق خورشیدی

تجهیز اداره کل و پاسگاه های محیط بانی استان کردستان به سیستم برق خورشیدی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کردستان از تجهیز اداره کل و پاسگاه های محیط بانی استان به پنل های خورشیدی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کردستان، فریبا رضائی بیان کرد: هریک از این سیستم های نصب شده در پاسگاه های محیط بانی قادر به تولید  برق به ظرفیت 1200 وات در ساعت هستند که در پنج پاسگاه محیط بانی در شهرستانهای بیجار، مریوان، سقز و قروه به بهره برداری رسیده اند و از این پس مشکلات قطعی برق آنها  با ذخیره برق توسط صفحات "فوتوولتائیک" مرتفع خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه مابقی پاسگاه های استان به صورت استیجاری یا در حال ساخت هستند امکان نصب این پنل ها وجود نداشت  ادامه داد: 7 هزار و 500 وات ظرفیت برق باقی مانده این سیستم خورشیدی به همراه تجهیزات وابسته در محل اداره کل نصب و راه اندازی گردید.
وی خاطرنشان کرد: این اقدام در راستای استفاده از فناوری‌های پاک و انرژی های تجدید پذیر و استقرار مدیریت سبز صورت گرفته است و در مواردی مانند پشتیبانی از سیستمهای بیسیم محیط بانها ، تولید برق برای برخی پاسگاه‌ها مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کردستان تصریح کرد: این طرح در قالب تفاهم‌نامه‌ای که بین کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات کشور چین و صندوق ملی محیط زیست منعقد شده اجرا گردید.
گفتنی است؛ انرژی های تجدید پذیر جایگزین مناسبی برای سوخت‌های فسیلی بوده زیرا قابل دسترس‌تر و کم هزینه‌تر از سایر سوخت‌ها است و با کاهش گازهای گلخانه‌ای مشکلات محیط زیستی از جمله گرمایش زمین را تا حد زیادی از بین می‌برند.

 
بيشتر
سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها گرامی باد