اخبار برگزیده

بازگشت پرندگان شکاری به آسمان آبی بانه

بازگشت پرندگان شکاری به آسمان آبی بانه

یک بهله عقاب و یک قطعه جغد که توسط دوستداران حیات وحش که تحویل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بانه گردیده بودند پس از مدتی تغذیه، تیمار و اطمینان از صحت سلامتی و توانایی پرواز و کسب بهبودی به دامان طبیعت بازگردانده شدند.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست کردستان، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بانه گفت: یک بهله عقاب و یک قطعه جغد توسط دوستداران محیط زیست به این اداره تحویل داده شدند و در اقدام اولیه بررسی جسمی و بالینی انجام شد.
رحمن رحیم پور تصریح کرد: این پرندگان که از ناحیه بال آسیب دیده بودند، بعد از معاینه توسط دامپزشک و نگهداری پس از مدتی تغذیه، تیمار و اطمینان از صحت و سلامتی و کسب بهبودی توسط دامپزشک و با حضور تعدادی از همیاران و دوستداران محیط زیست، رها سازی شدند.
وی ادامه داد: دامپزشک فوق بدون هیچ گونه چشم داشتی و با نیت خیر خواهانه در زمینه مداوای جانوران وحشی، با این اداره همکاری های لازم را داشته اند.
شهرستان بانه شهری تجاری- توریستی – گردشگری است؛ چرا که  دارای "اثرطبیعی ملی کانی برد" با داشتن گونه درختی افرا درختی بسیار قدیمی است و از نظر پوشش گیاهی و جنگلی در رده غنی ترین زیست بوم های استان قرار دارد؛ هچنین این شهرستان از غنای تنوع زیستی بالایی مانند سنجاب ایرانی، خرگوش، گراز، روباه و گرگ همراه پرندگان شکاری نظیر عقاب، سارگپه و انواع جغد برخوردار می باشد و سمندر خال زرد کردستانی نیز گونه دو زیستی است که نماد پاکی آب جویبارها و چشمه های طبیعی این شهرستان است.   

 
بيشتر
سال جهش تولید گرامی باد