اخبار برگزیده

دکتر عیسی کلانتری در نشست تخصصی با مدیران ارشد سازمان حفاظت محیط زیست: با ایجاد اشتغال و تأمین رفاه عمومی می توان بهتر از محیط زیست کشور حفاظت کرد

دکتر عیسی کلانتری در نشست تخصصی با مدیران ارشد سازمان حفاظت محیط زیست: با ایجاد اشتغال و تأمین رفاه عمومی می توان بهتر از محیط زیست کشور حفاظت کرد

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در نشست مدیران ارشد سازمان حفاظت محیط زیست، با معاون اول رییس جمهور که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار می شد؛ گفت : تا زمانی که اشتغال و رفاه نباشد، محیط زیست کشور حفظ نخواهد شد و باید با توسعه پایدار، برای مردم اشتغال و رفاه ایجاد کنیم.
عیسی  کلانتری، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه متوسط دریافتی محیط بانان سازمان محیط زیست، در سه سال اخیر دو برابر و نیم شده است، تاکید کرد: تجهیزات فعلی کفاف حجم فعالیت‌های محیط بانان را نمی‌دهد.
وی با اشاره به اینکه پروژه های ارزیابی در حال حاضر ۴۵ روزه انجام می‌شود، اظهار داشت: تا زمانی که اشتغال و رفاه نباشد، محیط زیست کشور حفظ نخواهد شد و باید با توسعه پایدار، برای مردم اشتغال و رفاه ایجاد کنیم.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه  ما در چند دهه گذشته به حقوق نسل‌های بعدی تجاوز کردیم، گفت: مساله اصلی محیط زیست کشور، آب است. میزان تبخیر در کشور ما از متوسط تبخیر جهانی بیشتر است و میزان بارش هم از متوسط بارش جهانی کمتر است.
وی ادامه داد: در وزارت نیرو، فقط بهره‌برداری و فروش آب مطرح بوده است، اما واقعیت این است تا حقآبه زیست محیطی در نظر گرفته نشود دیر یا زود با چالش بزرگ کم آبی و مشکلات عدیده محیط زیستی دچار خواهیم شد.
کلانتری با تأکید بر اینکه نباید در همه بخش ها قربانی اول محیط زیست باشد ، تصریح کرد: محیط زیست، محیط امروز و فرداست که ما باید از آن پاسداری کنیم.
در این جلسه تعدادی از معاونین و مدیران کل سازمان حفاظت محیط زیست نیز گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه مسؤولیتی خود ارائه کردند و به تشریح فرصت ها و چالش های محیط زیست در زمینه های پسماند،آلودگی هوا، تنوع زیستی،آتش سوزی ها در جنگل های زاگرس و برنامه های آتی این سازمان برای حل مشکلات زیست محیطی کشور پرداختند.
در این جلسه مدیرکل، معاون توسعه مدیریت و منابع، معاون نظارت و پایش، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کردستان حضور داشتند و با جدیت کامل برنامه ها و مأموریت های ویژه سازمان را پیگیری می کردند.

 
بيشتر
سال جهش تولید گرامی باد